O mnie


Mam na imię Małgosia.

W życiu zajmowałam się już wieloma rzeczami. Z wykształcenia jestem literaturoznawcą i tłumaczem, z zawodu bioenergoterapeutą i dietetykiem. Pracowałam też jako copywriter, asystentka dyrektora i specjalista IT. Od jakiegoś czasu aktywnie zajmuję się vlogowaniem i pisaniem.

Moją aktualną pasją jest taniec brzucha i tribal fusion. Uwielbiam też dobrą książkę, muzykę i bujanie w obłokach godzinami. Mam męża, kota, cudownych przyjaciół i w sumie całkiem udane życie.

Choroba dała mi się we znaki po raz pierwszy dotkliwie po studiach. Wcześniej było już ciężko, ale dawałam radę. Pierwszy ciężki epizod depresyjny wyłączył mnie z życia na kilka miesięcy. Chorobę afektywną dwubiegunową zdiagnozowano mi dopiero po kilku latach. Obecnie status brzmi ChAD  z szybką zmianą faz i borderline.

W radzeniu sobie z chorobą pomaga mi głownie akceptacja siebie i swojego stanu, autoterapia, czytanie mądrych książek o rozwoju osobistym i duchowym, a także joga i medytacja. Uważam, że na poprawę kondycji psychicznej ma tez wpływ optymalna dieta. Od lat jestem więc frutarianką. Oczyszczony organizm to zdrowszy organizm, a taki lepiej radzi sobie z każdym wyzwaniem.

Od marca 2016 roku prowadzę kanał DwubieguNova na YouTubie i fanpage na Facebooku. Nagrywać filmy zaczęłam w ramach autoterapii. Chciałam mieć jakiś cel w życiu, powód, żeby wstawać z łóżka. To miał być tylko video dziennik. Chciałam pokazać sobie i innym, że z chorobą nie trzeba się ukrywać. Potem zrozumiałam, że ludziom potrzebna jest również  wiedza o chorobie. Uczyniłam więc swoje materiały bardziej merytorycznymi, by mogły stanowić źródło informacji. Obecnie moją misją jest walka ze stygmatyzacją i marginalizacja społeczną osób chorych i zaburzonych psychicznie. Ze swoim przekazem pragnę docierać do jak najszerszej grupy odbiorców, by oswajać ich innością. Wierzę bowiem, że zrozumienie zrodzi w końcu akceptację.
2 komentarze: